Stackpole Electronics Inc RPC2512JT2M20 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 708 ratings
RPC2512JT2M20 main image
Model Number
RPC2512JT2M20
Datasheet
RPC2512JT2M20 PDF
Description
RES 2.2M OHM 5% 1.5W 2512
Resistance
2.2 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1.5W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)