Stackpole Electronics Inc RPC2512FT4R70 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 791 ratings
RPC2512FT4R70 main image
Model Number
RPC2512FT4R70
Datasheet
RPC2512FT4R70 PDF
Description
RES 4.7 OHM 1% 1.5W 2512
Resistance
4.7 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1.5W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)