Stackpole Electronics Inc RPC2010JT470R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 799 ratings
RPC2010JT470R main image
Model Number
RPC2010JT470R
Datasheet
RPC2010JT470R PDF
Description
RES 470 OHM 5% 3/4W 2010
In Stock : 64
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
470 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)