Stackpole Electronics Inc RPC2010FT130K-HP (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 766 ratings
RPC2010FT130K-HP main image
Model Number
RPC2010FT130K-HP
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RPC2010FT130K-HP PDF
Description
RES 130K OHM 1% 1W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RPC
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
130 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)