Stackpole Electronics Inc RPC1210FT910K-HP (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 733 ratings
RPC1210FT910K-HP main image
Model Number
RPC1210FT910K-HP
Datasheet
RPC1210FT910K-HP PDF
Description
RES 910K OHM 1% 3/4W 1210
Resistance
910 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)