Stackpole Electronics Inc RPC1206FT110K-UP (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 658 ratings
RPC1206FT110K-UP main image
Model Number
RPC1206FT110K-UP
Datasheet
RPC1206FT110K-UP PDF
Description
RES 110K OHM 1% 3/4W 1206
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
110 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)