Stackpole Electronics Inc RNV14JTL10M0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 688 ratings
RNV14JTL10M0 main image
Model Number
RNV14JTL10M0
Datasheet
RNV14JTL10M0 PDF
Description
RES 10M OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
10 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)