Stackpole Electronics Inc RNV14FTL160K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 653 ratings
RNV14FTL160K main image
Model Number
RNV14FTL160K
Datasheet
RNV14FTL160K PDF
Description
RES 160K OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
160 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)