Stackpole Electronics Inc RNV14FAL4M75 (2000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.5 681 ratings
RNV14FAL4M75 main image
Model Number
RNV14FAL4M75
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNV14FAL4M75 PDF
Description
RES 4.75M OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNV
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Resistance
4.75 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)