Stackpole Electronics Inc RNV14FAL470K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 892 ratings
RNV14FAL470K main image
Model Number
RNV14FAL470K
Datasheet
RNV14FAL470K PDF
Description
RES 470K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 4419
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
470 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)