Stackpole Electronics Inc RNV14FAL430K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 816 ratings
RNV14FAL430K main image
Model Number
RNV14FAL430K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNV14FAL430K PDF
Description
RES 430K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 842
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNV
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
430 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)