Stackpole Electronics Inc RNMF14FTD47K0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 881 ratings
RNMF14FTD47K0 main image
Model Number
RNMF14FTD47K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNMF14FTD47K0 PDF
Description
RES 47K OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNMF (Mini)
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
47 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)