Stackpole Electronics Inc RNMF14FTD3K74 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 821 ratings
RNMF14FTD3K74 main image
Model Number
RNMF14FTD3K74
Datasheet
RNMF14FTD3K74 PDF
Description
RES 3.74K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
3.74 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)