Stackpole Electronics Inc RNMF14FTD301K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 615 ratings
RNMF14FTD301K main image
Model Number
RNMF14FTD301K
Datasheet
RNMF14FTD301K PDF
Description
RES 301K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
301 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)