Stackpole Electronics Inc RNMF14FTD174K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 672 ratings
RNMF14FTD174K main image
Model Number
RNMF14FTD174K
Datasheet
RNMF14FTD174K PDF
Description
RES 174K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
174 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)