Stackpole Electronics Inc RNMF14FTD158K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 771 ratings
RNMF14FTD158K main image
Model Number
RNMF14FTD158K
Datasheet
RNMF14FTD158K PDF
Description
RES 158K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 14105
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
158 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)