Stackpole Electronics Inc RNMF14FTD110K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 722 ratings
RNMF14FTD110K main image
Model Number
RNMF14FTD110K
Datasheet
RNMF14FTD110K PDF
Description
RES 110K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
110 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)