Stackpole Electronics Inc RNMF14FTD102K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 648 ratings
RNMF14FTD102K main image
Model Number
RNMF14FTD102K
Datasheet
RNMF14FTD102K PDF
Description
RES 102K OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
102 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)