Stackpole Electronics Inc RNMF14FTC820K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 814 ratings
RNMF14FTC820K main image
Model Number
RNMF14FTC820K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNMF14FTC820K PDF
Description
RES 820K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 7987
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNMF (Mini)
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
820 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)