Stackpole Electronics Inc RNMF14FTC2K70 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 877 ratings
RNMF14FTC2K70 main image
Model Number
RNMF14FTC2K70
Datasheet
RNMF14FTC2K70 PDF
Description
RES 2.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 143
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
2.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)