Stackpole Electronics Inc RNMF14FBD3K57 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 701 ratings
RNMF14FBD3K57 main image
Model Number
RNMF14FBD3K57
Datasheet
RNMF14FBD3K57 PDF
Description
RES 3.57K OHM 1% 1/4W AXIAL
Series
RNMF
Packaging
Bulk
Resistance
3.57 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)