Stackpole Electronics Inc RNMF14FBD280R Bulk sales (1 piece or more)
4.6 613 ratings
RNMF14FBD280R main image
Model Number
RNMF14FBD280R
Datasheet
RNMF14FBD280R PDF
Description
RES 280 OHM 1% 1/4W AXIAL
Series
RNMF
Packaging
Bulk
Resistance
280 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)