Stackpole Electronics Inc RNMF14FBD23K7 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 636 ratings
RNMF14FBD23K7 main image
Model Number
RNMF14FBD23K7
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNMF14FBD23K7 PDF
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNMF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
23.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)