Stackpole Electronics Inc RNMF14FBD12K7 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 610 ratings
RNMF14FBD12K7 main image
Model Number
RNMF14FBD12K7
Datasheet
RNMF14FBD12K7 PDF
Description
RES 12.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Series
RNMF
Packaging
Bulk
Resistance
12.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)