Stackpole Electronics Inc RNMF14BTE100K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 664 ratings
RNMF14BTE100K main image
Model Number
RNMF14BTE100K
Datasheet
RNMF14BTE100K PDF
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Series
RNMF (Mini)
Packaging
Tape & Reel
Resistance
100 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)