Stackpole Electronics Inc RNMF12FTD8K06 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 824 ratings
RNMF12FTD8K06 main image
Model Number
RNMF12FTD8K06
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNMF12FTD8K06 PDF
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNMF (Mini)
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
8.06 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)