Stackpole Electronics Inc RNMF12FTD681K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 609 ratings
RNMF12FTD681K main image
Model Number
RNMF12FTD681K
Datasheet
RNMF12FTD681K PDF
Description
RES 681K OHM 1% 1/2W AXIAL
In Stock : 2697
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
RNMF (Mini)
Packaging
Cut Tape
Resistance
681 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)