Stackpole Electronics Inc RNMF12FTD33R2 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 824 ratings
RNMF12FTD33R2 main image
Model Number
RNMF12FTD33R2
Datasheet
RNMF12FTD33R2 PDF
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Series
RNMF (Mini)
Packaging
Tape & Reel
Resistance
33.2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)