Stackpole Electronics Inc RNMF12FTD26K7 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 866 ratings
RNMF12FTD26K7 main image
Model Number
RNMF12FTD26K7
Datasheet
RNMF12FTD26K7 PDF
Description
RES 26.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Series
RNMF (Mini)
Packaging
Tape & Reel
Resistance
26.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)