Stackpole Electronics Inc RNMF12FTD178R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 684 ratings
RNMF12FTD178R main image
Model Number
RNMF12FTD178R
Datasheet
RNMF12FTD178R PDF
Description
RES 178 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance
178 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)