Stackpole Electronics Inc RNMF12FTC4K53 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 631 ratings
RNMF12FTC4K53 main image
Model Number
RNMF12FTC4K53
Datasheet
RNMF12FTC4K53 PDF
Description
RES 4.53K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance
4.53 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)