Stackpole Electronics Inc RNMF12FTC200K Bulk sales (1 piece or more)
4.9 810 ratings
RNMF12FTC200K main image
Model Number
RNMF12FTC200K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNMF12FTC200K PDF
Description
RES 200K OHM 1% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNMF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
200 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)