Stackpole Electronics Inc RNMF12FBC332R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 600 ratings
RNMF12FBC332R main image
Model Number
RNMF12FBC332R
Datasheet
RNMF12FBC332R PDF
Description
RES 332 OHM 1% 1/2W AXIAL
Series
RNMF
Packaging
Bulk
Resistance
332 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)