Stackpole Electronics Inc RNF2FTC220R (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 851 ratings
RNF2FTC220R main image
Model Number
RNF2FTC220R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNF2FTC220R PDF
Description
RES 220 OHM 1% 2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
220 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm)