Stackpole Electronics Inc RNF1FTD200K (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 730 ratings
RNF1FTD200K main image
Model Number
RNF1FTD200K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNF1FTD200K PDF
Description
RES 200K OHM 1% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
200 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)