Stackpole Electronics Inc RNF1DBC2K32 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 814 ratings
RNF1DBC2K32 main image
Model Number
RNF1DBC2K32
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNF1DBC2K32 PDF
Description
RES 2.32K OHM 0.5% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
2.32 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)