Stackpole Electronics Inc RNF18JTD620R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 756 ratings
RNF18JTD620R main image
Model Number
RNF18JTD620R
Datasheet
RNF18JTD620R PDF
Description
RES 620 OHM 5% 1/8W AXIAL
Resistance
620 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)