Stackpole Electronics Inc RNF18JTD270K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 855 ratings
RNF18JTD270K main image
Model Number
RNF18JTD270K
Datasheet
RNF18JTD270K PDF
Description
RES 270K OHM 5% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
270 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)