Stackpole Electronics Inc RNF18FTE133R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 731 ratings
RNF18FTE133R main image
Model Number
RNF18FTE133R
Datasheet
RNF18FTE133R PDF
Description
RES 133 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance
133 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)