Stackpole Electronics Inc RNF18FTD5K23 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 839 ratings
RNF18FTD5K23 main image
Model Number
RNF18FTD5K23
Datasheet
RNF18FTD5K23 PDF
Description
RES 5.23K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
5.23 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)