Stackpole Electronics Inc RNF18FTD536R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 766 ratings
RNF18FTD536R main image
Model Number
RNF18FTD536R
Datasheet
RNF18FTD536R PDF
Description
RES 536 OHM 1% 1/8W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
536 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)