Stackpole Electronics Inc RNF18FTD357K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 738 ratings
RNF18FTD357K main image
Model Number
RNF18FTD357K
Datasheet
RNF18FTD357K PDF
Description
RES 357K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance
357 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)