Stackpole Electronics Inc RNF18FTD200K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 896 ratings
RNF18FTD200K main image
Model Number
RNF18FTD200K
Datasheet
RNF18FTD200K PDF
Description
RES 200K OHM 1% 1/8W AXIAL
In Stock : 17615
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
200 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)