Stackpole Electronics Inc RNF18FTD133R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 870 ratings
RNF18FTD133R main image
Model Number
RNF18FTD133R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNF18FTD133R PDF
Description
RES 133 OHM 1% 1/8W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
133 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)