Stackpole Electronics Inc RNF18FTD10K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 814 ratings
RNF18FTD10K0 main image
Model Number
RNF18FTD10K0
Datasheet
RNF18FTD10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 1% 1/8W AXIAL
In Stock : 17707
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)