Stackpole Electronics Inc RNF18FBD2M49 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 709 ratings
RNF18FBD2M49 main image
Model Number
RNF18FBD2M49
Datasheet
RNF18FBD2M49 PDF
Description
RES 2.49M OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
2.49 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)