Stackpole Electronics Inc RNF18FBD18K7 Bulk sales (1 piece or more)
4.5 613 ratings
RNF18FBD18K7 main image
Model Number
RNF18FBD18K7
Datasheet
RNF18FBD18K7 PDF
Description
RES 18.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
18.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)