Stackpole Electronics Inc RNF18FBD15R8 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 787 ratings
RNF18FBD15R8 main image
Model Number
RNF18FBD15R8
Datasheet
RNF18FBD15R8 PDF
Description
RES 15.8 OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
15.8 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)