Stackpole Electronics Inc RNF18FAD953K (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 793 ratings
RNF18FAD953K main image
Model Number
RNF18FAD953K
Datasheet
RNF18FAD953K PDF
Description
RES 953K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
953 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)