Stackpole Electronics Inc RNF18FAD25K5 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.5 656 ratings
RNF18FAD25K5 main image
Model Number
RNF18FAD25K5
Datasheet
RNF18FAD25K5 PDF
Description
RES 25.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
25.5 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)